banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

ÖSYM'den KPSS uyarısı! KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS geç başvuru ne zaman? KPSS ücretleri hangi bankaya yatırılacak?

ÖSYM, KPSS'ye girecek olan vatandaşlarla kritik bir uyarıda bulundu. ÖSYM'den yapılan açıklamada başvuru işlemlerinin bugün sona erdiği ifade edildi. KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS geç başvuru ne zaman? KPSS ücretleri hangi bankaya yatırılacak? İşte 2019 KPSS merak edilen soruların yanıtları...

EĞİTİM 15.05.2019, 11:02 Ceylan
ÖSYM'den KPSS uyarısı! KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS geç başvuru ne zaman? KPSS ücretleri hangi bankaya yatırılacak?

ÖSYM, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı uyarıyla, 2019 KPSS'de başvuruların bugün saat 23:59'da sona ereceğini açıkladı. 2019 KPSS'de, başvuru bugün sona ererken 2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri Sınavları 14 Temmuz'da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) 20 Temmuz'da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) 21 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz'da yapılacak.

KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

KPSS geç başvuru tarihi ise, geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla 28 Mayıs 2019 olarak belirlenmişti. Geç başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru ücretini %50 zamnlı yatıracak.

KPSS başvuru hangi bankalardan ödenir

KPSS başvuruları birçok bankanın şubesi, ATM'si ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilecek. İşte KPSS başvuru ücretlerinin yatırılabileceği bankalar:

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Yorumlar (0)
17°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58