banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Okullarda yeni dönem!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak konuştu.

EĞİTİM 23.03.2019, 10:05
2115
Okullarda yeni dönem!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması hakkında, "Bu sadece ders sayılarıyla ilgili değil, ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ve ortaöğretimde kalitenin yükseltilmesiyle ilgili bir çalışma. Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat  genel ilke olarak hiçbir öğretmenimizin açıkta kalması ya da norm kadro sorunu  yaşaması, belirli birtakım gerekçeler nedeniyle öğretmenlerimizin derslerinin ellerinden alınması asla söz konusu olmayacak" dedi.

"(Okul Profili Değerlendirme Çalışması) Okula 'Sen şu ölçütlerde çok  iyisin, şu ölçütlerde de daha geridesin. Bunu düzeltebilmen için sana bir yıllık  yol haritası veriyoruz' diyeceğiz. Her okul yol haritasına göre gelişme planını  takip edecek. Bir yılın sonunda da hangi okul başarmış hangisi başaramamış  bakacağız ve duruma göre önlemlerimizi alacağız."Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un açıklamalarının satır başları şöyle:

"(Ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması) Bu, sadece ders  sayılarıyla ilgili değil, ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ve ortaöğretimde  kalitenin yükseltilmesiyle ilgili bir çalışma."

"Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat  genel ilke olarak hiçbir öğretmenimizin açıkta kalması ya da norm kadro sorunu  yaşaması, belirli birtakım gerekçeler nedeniyle öğretmenlerimizin derslerinin  ellerinden alınması asla söz konusu olmayacak."

"Eğitim sisteminde bir şeyi yeşertme talebimiz var, bu mutfaktan,  sahadan olacak. Öğretmenlerimizin gönülden katılımıyla, desteğiyle, okul  müdürlerimizin liderliğiyle başaracağız."

Yorumlar (0)