banner1313

banner1300

banner1334

Okula başlama yaşı değişiyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okula başlama yaşının değişeceğine işaret etti.

EĞİTİM 05.03.2019, 11:53

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapılan çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eğitimin demokrasiyle çok yakından ilgili olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, "Eğitim demokrasiyle çok yakından ilgili. Eğitimde güçlü bir beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık" dedi. Bakan Selçuk okula başlama yaşına ilişkin, "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

MESLEK YASASI

Meslek Yasası ile ilgili çalışmaların son geldiğini belirten Bakan Selçuk, "Bakanlığımızın yapay zeka stratejisi bir ay içinde çıkacak. Bu strateji ile ilgili dijital altyapı kuruyoruz" diye konuştu.

VİDEO KÜTÜPHANESİ

Video kütüphanesinin oluşturulduğuna değinen Bakan Selçuk, "Tüm derslere ilişkin video kütüphanesi oluşturuyoruz. Çok yetkin öğretmenleri seçiyor, yıl boyunca var olan içerikleri sunmasını istiyoruz. Ücretsiz olarak, mobil olarak, bir IP tv üzerinden ya da başka yerden, bunun senaryoları hazırlandı. Bunu ortaöğretimin iyileştirilmesi meselesi olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

OKULA BAŞLAMA YAŞI DEĞİŞİYOR

Okula başlama yaşıyla ilgili çarpıcı açıklamada bulunan Bakan Selçuk, "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız. Hiç okula gidemeyenlerin evine okul öncesi paketi anlamında nasıl destek veririz ile ilgili paketler hazırladık, süreç devam ediyor" dedi.

Yorumlar (0)