Öğrencilere “etz Öğrenci Akademisi” Fırsatı

Eğitimciler, eğitim teknologları, medya, teknoloji sağlayıcıları, veliler ve öğrencileri bir araya getiren Eğitim Teknolojileri Zirvesi, önemli yeniliklerle ikinci kez düzenleniyor.Geçtiğimiz sene birincisi düzenlenen, Albert Einstein hologramı...

Öğrencilere “etz Öğrenci Akademisi” Fırsatı
banner1314
Eğitimciler, eğitim teknologları, medya, teknoloji sağlayıcıları, veliler ve öğrencileri bir araya getiren Eğitim Teknolojileri Zirvesi, önemli yeniliklerle ikinci kez düzenleniyor.
Geçtiğimiz sene birincisi düzenlenen, Albert Einstein hologramı ve zengin içeriği ile beğeni toplayan Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ), bu sene de yeniliklerle eğitim ve teknoloji uzmanlarını bir araya getirecek. 14 Mart’ta gerçekleşecek olan ETZ15’nin önemli yeniliklerinden biri de öğrencilere kendi yaptıkları ve uyguladıkları projeleri sunma imkanı verilmesi olacak. Bu sayede proje gerçekleştiren öğrenciler, projelerini firmalara tanıtma imkanı bulacaklar.
Konusundaki uzman eğiticileri, eğitim kurumlarını, eğitim teknologlarını, medya mensuplarını, teknoloji sağlayıcılarını, velileri ve öğrencileri bir araya getirerek, tecrübelerin paylaşılmasını, yeni fikirler/sonuçlar elde edilmesini ve güncel gelişmelerin takibini sağlayan interaktif bir platform olan Eğitim Teknolojileri Zirvesi, yeni gelişmelerle gündemde. Günümüzde, teknolojinin eğitim ve öğretim hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi, eğitim kurumları ve eğitimcilerin bakış açılarını değiştirmeleri ve yeni yöntemlere adapte olmaları zorunluluğunu getirdi. Bu dönüşümün farkındalığı ile eğitim ve ilgili sektörlerde kullanılan araçların ve metotların gelecekte eğitimi nasıl dönüştüreceğini tartışmak üzere gerçekleştirilen Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin ikincisi, 14 Mart 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
ETZ ÖĞRENCİ AKADEMİSİ
ETZ’nin bu seneki en önemli yeniliklerinden olan ETZ Öğrenci Akademisinin amacı; öğrencilerin araştırdıkları, geliştirdikleri ve uyguladıkları projelerini, sınıf ortamında işverenlere, ortak paydada bulunduğu diğer grupların üyelerine ve öğrencilere sunma imkanı vermek. Sunulan bu imkan ile öğrenciler, projelerini tanıtma fırsatının yanı sıra anlaşmalı firmaların iş birliği ile staj imkanı elde edebilecekler. Ayrıca öğrenciler elde ettikleri projelerini sunma imkanı ile kendi eksikliklerini görebilecek ve projeleriyle ilgili alandaki son gelişmeleri takip etme imkanı bulacaklar.
ETZ ÖĞRENCİ AKADEMİSİ’NİN KRİTERLERİ
ETZ Öğrenci Akademisi’ne başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle lisans, ön lisans veya yüksek lisans öğrencisi olması aranan ilk kriter. Başvuru yapmak istedikleri projelerinin, teknolojinin eğitime entegrasyonu çerçevesinde herhangi bir konu ile ilgili olması ve bu projelerin uygulanmış veya uygulama sürecinde olması gerekiyor. Başvurular bireysel veya grup olarak yapılabiliyor. Ancak bir kişi veya bir grup yalnızca bir proje için katılım gösterebiliyor. Katılımcıların son başvuru tarihinde öğrenci olmaları ya da mezun iseler mezuniyetlerinin 2014 yılı içerisinde gerçekleşmiş olması gerekiyor. Son başvuru tarihi ise 30 Ocak 2015 olarak belirtiliyor. ETZ Öğrenci Akademisi’ne katılacak olan projeleri ise yine Eğitim Teknolojileri Zirvesi içerisinde yer alan jüri üyeleri değerlendirerek derece alanları ve almayanları açıklayacak. ETZ Öğrenci Akademisi’nin bir diğer farkı da bu noktada ortaya çıkacak. Çünkü projelerini sunan öğrenciler, eğer dereceye giremezlerse neden giremediklerine dair dönüt alacak ve yanlış yaptıkları noktaları düzeltme imkanı elde edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312