banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hakkari’de üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere kitap desteği

banner1357

Önder İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Hakkari Şubesi, TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrencilere üniversiteye hazırlık için kitap seti desteğinde bulundu.Okulda düzenlenen kitap dağıtım törenine Hakkari...

EĞİTİM 08.01.2018, 18:45
17
Hakkari’de üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere kitap desteği
banner1353
banner1375

Önder İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Hakkari Şubesi, TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrencilere üniversiteye hazırlık için kitap seti desteğinde bulundu.

Okulda düzenlenen kitap dağıtım törenine Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Dr. Funda Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yavuz Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, ÖNDER Hakkari Şube Başkanı Aydın Çallı, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Vali Toprak, dolaştığı sınıflardaki öğrencilerle bir süre sohbet ederek, okumanın ve iyi insan olmanın önemine değindi. Öğrencilere, hayallerini gerçekleştirmenin yolunun okumaktan geçtiğini dile getiren Vali Toprak, ’’Okuyup meslek sahibi olup vatana ve millete iyi vatandaş olmalısınız. Dağıtılacak bu kitapların sizlere büyük faydası olacaktır. Önünüzde engel yok, yolunuz açık. Valilik, emniyet müdürlüğü, il milli eğitim müdürlüğü ve diğer kurumlarımız sizlerin okuyarak iyi yerlere gelmeniz için çaba harcıyor. Önder İmam Hatipliler Derneği de sizler için üniversiteye hazırlık kitap setleri hazırlamış. Üniversiteye hazırlanmanızdaki anahtarlardan bir tanesini size veriyoruz. Biliyoruz bu dönemleriniz çok stresli geçiyor. Ama bilgi olmadan da sakin olmak işe yaramaz. Çok çalışarak inşallah üniversite sınavlarını kazanacaksınız. İnşallah isimleriniz bu duvarlara yazılacaktır. Hepimizin tek amacı sizlere yardım etmek ve önünüzü açmaktır. Şunu unutmayın, başarıdan önce iyi insan olmak gerekir. Çünkü başarılı olup iyi insan olmadıktan sonra, kötü işler yaptıktan sonra bunun bir anlamı yok. Bunun için başarının yanında iyi bir insan da olmalıyız’’ şeklinde konuştu.

Vali Toprak, daha sonra beraberindekilerle 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda eğitim gören öğrencilere üniversiteye hazırlık setlerinden oluşan kitaplar dağıttı.

TOBB Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören öğrencilere toplam 468 adet üniversiteye hazırlık kitap seti dağıtıldı.
Yorumlar (0)
banner1474
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01