banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Darıcalı kadınlardan belediyenin kurslarına yoğun ilgi

banner1357

Darıca Belediyesi tarafından ilçenin değişik mahallelerinde kadınlara yönelik verilen kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde haftanın beş günü verilen biçki dikiş ve nakış kursları tamamen dolarken,...

EĞİTİM 08.01.2018, 17:57
Darıcalı kadınlardan belediyenin kurslarına yoğun ilgi
banner1353
banner1375

Darıca Belediyesi tarafından ilçenin değişik mahallelerinde kadınlara yönelik verilen kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde haftanın beş günü verilen biçki dikiş ve nakış kursları tamamen dolarken, bu yıl ilçede ilk kez verilemeye başlanan perde dikiş kurslarına katılan ev hanımları aldıkları mesleki eğitimin ardından aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Diğer yandan Osmangazi Bilgi Evi’nde bayanlara verilen Kuran-ı Kerim ve siyer dersleri de mahalledeki bayanların ilgi gösterdiği kurslardan bir diğeri oldu.

Zaman zaman kursları dolaşarak bayanlarla görüş alışverişinde bulunan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçede her yaştan herkese uygun kurslar olduğunu ifade ederek, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kursları açtıklarını ifade etti. Başkan Karabacak, “Adnan Menderes Kültür Merkezi ve mahallelerimizde faaliyet gösteren bilgi evlerimizde açtığımız kurslara katılım oldukça yoğun. Sadece çocuklarımızı ve gençlerimizi değil yetişkin bireylerin de değişik kurslarla hem kendilerini yetiştirip hem de aile bütçelerine katkı sağlamalarına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle hanım kardeşlerimizin kurslarımıza olan ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Kurslarımıza katılan bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” diyerek kurslarla ilgili bilgiler aktardı.
Yorumlar (0)