banner1160

Çiğli’deki eğitim merkezinde yeni dönem eğitimleri başladı

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, bin 200 öğrencinin eğitim desteği aldığı Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezini (ÇİBEM) ziyaret ederek, lise ve üniversitelere hazırlanan öğrencilere başarılar diledi.Çiğli Belediyesinin eğitimde fırsat...

Çiğli’deki eğitim merkezinde yeni dönem eğitimleri başladı

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, bin 200 öğrencinin eğitim desteği aldığı Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezini (ÇİBEM) ziyaret ederek, lise ve üniversitelere hazırlanan öğrencilere başarılar diledi.

Çiğli Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliğini hedeflediği Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezini (ÇİBEM) de, 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler ile mezunlara eğitim desteği veriliyor. Eğitim öğretim yılı başında yapılan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler sınıflarına yerleşerek eğitim almaya başladı. Toplam 55 sınıfta bin 200 öğrenci tüm okul derslerini aldığı ifade edilirken, Çiğli Belediyesinin belediye eski binasında iki yıl önce hizmete sunduğu eğitim merkezinde verilen eğitimler bu yıl yoğun ilgi gördü. Ortaokul ve lise öğrencileri ile lise mezunları tüm derslere katkı sağlanan merkezde, ek derslik ve öğretmen sayısı da artırıldı.

Öğrencileri ziyaret ederek onlara başarılı bir yıl dileyen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, öğrencilerle sohbet edip, öğrencilerin öneri ve düşüncelerini dinledi. Eğitimin önemini vurgulayan ve bu anlamda belediyenin hizmet üreteceğini belirten Başkan Arslan, “Geçtiğimiz yıl öğrencilerimiz başarılarıyla bizim yüzümüzü güldürdü. Eğitim desteğini bu yıl da vereceğiz. İnanılmaz bir başvuru aldık. Derslik ve öğretmen sayımızı artırdık. Öğrencilerimiz yeter ki istesin. Biz elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165