banner1317

Gümüşova Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Sona Erdi

Unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı tekrar gün yüzüne çıkarmak, geleneksel çocuk oyunlarımızı yeniden canlandırmak amacı ile Gümüşova’da başlatılan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi.28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek...

Gümüşova Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Sona Erdi
banner1314
Unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı tekrar gün yüzüne çıkarmak, geleneksel çocuk oyunlarımızı yeniden canlandırmak amacı ile Gümüşova’da başlatılan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi.

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel Çocuk Şenliği için ilçelerde yarışmalar yapılıyor. Gümüşova ilçesi Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ilçe etabını sonlandırarak ilçede derece alan okulları belirledi. Birinci sınıftan dördüncü sınıf öğrencileri çemberle işbirliği, el vurarak bayrak koşusu, dairesel bayrak yarışı ve koordinasyon oyunları öğrenciler tarafından oynandı.

Birinci sınıflarda 75. Yıl İlkokulu birinci, ikinci sınıflarda Gümüşova İlkokulu birinci, üçüncü sınıflarda Fatih ilkokulu birinci ve dördüncü sınıflarda Fatih İlkokulu birinci oldu. Birinci olan okullar 28 Mayıs 2014 tarihinde Nurettin Zafer Stadyumunda il geneli yarışmaya katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308