banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Binali Yıldırım Karadeniz'de fındık topladı

banner1357

Binali Yıldırım, "Fındık fiyatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 lira olarak açıklanması fındık politikası anlamında çok önemli." ifadesini kullandı.

DÜZCE 12.08.2019, 23:15 12.08.2019, 23:00
Binali Yıldırım Karadeniz'de fındık topladı
banner1353
banner1375

Akçakoca'da 17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel felaketinden sonra bölgede incelemelerde bulunan Binali Yıldırım, Hemşin köyünde bir bahçede vatandaşlarla beraber fındık topladı. Bölgenin sel felaketi ile bir acı yaşadığını ifade eden Yıldırım, fındık fiyatının erken açıklanmasıyla bölge halkının biraz olsun moral bulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık meselesini bildiğini ve önemsediğini ifade eden Yıldırım, "Fındık fiyatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 lira olarak açıklanması fındık politikası anlamında çok önemli. Cumhurbaşkanımız üreticinin hak ettiğini ve emeğinin karşılığını bulması için herkesi mutlu edecek bir taban fiyatı ilan etti." dedi.

Yıldırım, Düzce, Ordu ve Giresun'da ana işi fındık olan vatandaşların bu yıl güzel bir mahsul alması ve yüzlerinin gülmesini diledi.

Türkiye'nin fındık konusunda belirleyici bir ülke olduğunu ifade eden Yıldırım, "Ama yavaş yavaş konumumuzda zayıflama görüyoruz. İnşallah fiyat politikası ile biraz fındık üzerinde yoğunlaşma imkanı olur. Fındık hem üreticiye hem de ülkemize önemli bir gelir kapısı olmaya devam eder." dedi.

Yorumlar (0)