doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geliyor! iPhone Fiyatına Araba Sahibi Olunacak

dunyanin-en-ucuz-otomobili-turkiyeye-geliyor-1711
Daha Fazla Göster

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geliyor! iPhone Fiyatına Araba Sahibi Olunacak Çinli araç üreticisi Changli, J10 modelini Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Türkiye’de en ucuz otomobil olacak araç, saatte 35 km hıza ulaşabilen aracın fiyatının 20 bin TL olması bekleniyor.

Dünyada koronavirüs salgınının çıkması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarında artışlara neden oldu. Dünyada yaşanan bu krizin ardından Türkiye’deki araba piyasası da etkilendi. Türkiye’de özellikle giriş seviyesindeki bir otomobil için 170 bin TL ile 200 bin TL arasında bir bedel ödemek gerekiyor.

TÜRKİYE’YE GELİRSE EN UCUZ OTOMOBİL OLACAK

Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor. İddialara göre araç üreticisi Changli, Çin’deki en ucuz modeli olan J10’u Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre Changli J10 Türkiye pazarındaki en ucuz otomobil olacak. Böylece Changli, J10’un kullanıcı kitlesini de genişletmiş olacak.

FİYATI 20 BİN TL, SAATTE 35 KM YAPIYOR

Changli J10’un Türkiye piyasasına girmesiyle birlikte fiyatının 20 bin TL civarında olacağı düşünülüyor. Changli J10, elektrikli bir otomobil. Saatte 35 km maksimum hıza ulaşan otomobil 3 kişilik olacak şekilde dizayn edildi. Ön ve arka lambalar led içerikli bir şekilde tasarlanmış.

cinli otomotiv devi mini aracini turkiye ye 14537008 5826 m Güncel cinli otomotiv devi mini aracini turkiye ye 14537008 8883 m Güncel

DAHA FAZLA GÜNCEL HABER İÇİN TIKLAYINIZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir