Emeklilere zam farkı ödemesinde tarih belli oldu! Emeklilere zam farkı ödemesinde tarih belli oldu!

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YİYECEĞİ BELLİ OLDU

Yemeklerin lezzetini ve besin değerini artırmak için sıklıkla kullanılan et ve tavuk suları, pek çok kişi için mutfağın vazgeçilmezlerinden biri haline gelmişti. Ancak, bu sağlıklı ve lezzetli alternatiflerin yerine, birçok kişi bulyonları tercih etmektedir. Bulyonların sağlık açısından ciddi tehditler oluşturabileceği uzmanlar tarafından sıkça ifade ediliyor.

Bulyonlar içerdikleri Mono sodyum glutamat (MSG) adlı zararlı madde nedeniyle sağlık riski taşımaktadır. Bu madde, genellikle "Çin tuzu" olarak bilinir ve uzmanlar tarafından tehlikeli olarak kabul edilir. MSG'nin vücuda zararları oldukça ciddidir ve düzenli tüketildiğinde çeşitli hastalıklara yol açabilir. "Çin Restoranı Sendromu" olarak adlandırılan toplu reaksiyonlar, bulyonların içerdiği kimyasalların vücuda verdiği zararın bir göstergesidir. Bu reaksiyonlar arasında anormal kalp atışları, nefes almada güçlük, beyin sisi gibi belirtiler bulunur ve hatta Alzheimer gibi ciddi hastalıklara neden olabilir.

Bulyonların içerdiği MSG, merkezi sinir sistemine zarar vererek Alzheimer, Parkinson, Epilepsi (sara) ve Huntington gibi hastalıklara yol açabilir. Ayrıca, bulyonların aşırı tüketimi obezite, pankreas hasarı, insülin artışı gibi sağlık sorunlarına da neden olabilir. Hamilelik döneminde MSG içeren gıdaların tüketilmesi ise özellikle sakıncalıdır çünkü bu maddeler plasentayı geçerek bebeğe zarar verebilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER