Ladik'e gidip kaplıcaya gitmeden olmaz diyenler! Bu haber tam da sizin için... Ladik'te bulunan "Hamamayağı Kaplıcası" hakkında internetten arama yapanlar, "Hamamayağı Kaplıca suyu hangi hastalıklara iyi gelir?" sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar...

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Hamamayağı kaplıcası, ilçenin en önemli turizm alanı olarak geçmektedir. Hamamayağı kaplıcasının tarihi geçmişi çok eski yıllara dayanmaktadır.

KAMAM AYAĞI KAPLICA 2.jpg

HAMAMAYAĞI KAPLICA ÖZELLİKLERİ

Hamamayağı Kaplıcası ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktadır. Kaplıcanın suyu, içerdiği mineraller dolayısıyla dünyaca üne kavuşmuş ve dünyanın önemli kaplıcaları arasında yerini almıştır. Kaplıcanın suyu 37 derece bir ısıya sahip olan Hamamayağı kaplıcası, vücut ısısına eşittir. Hamamayağı kaplıcası suyu "gençlik suyu" olarak bilinmektedir.

HAMAMAYAĞI KAPLICA 1.jpg

HAMAMAYAĞI KAPLICA SUYU HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR?

Kaplıca suyunun içinde bulunan minareller, müzmin romatizma, nevralji, nevrite gibi cilt hastalıklarını iyileştirici özelliği yanında sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenmesi, sinirsel hastalıklar ve ameliyat sonrası yorgunluklar gibi bir çok hastalıklarda olumlu etki sağlamaktadır.

Hamamayağı kaplıcalarında bulunan tesisleri yılın her döneminde yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir. Hamamayağı kaplıcasının önemli bir turizm potansiyeli vardır.

Kanal S Ana Haber Bülteni 29 Haziran Çarşamba Kanal S Ana Haber Bülteni 29 Haziran Çarşamba

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

HAMAMAYAĞI KAPLICA 2.jpg