Ukraynalı Güçler Kramatorsk Yakınlarındaki Askeri Havaalanını Geri Aldı

Ukraynalı güçlerin, Rus yanlılarının elinde bulundurduğu Kramatorsk yakınlarındaki bir askeri havaalanını geri almayı başardıkları ifade edildi.Ordu sözcüleri tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk eyaletinde...

Ukraynalı Güçler Kramatorsk Yakınlarındaki Askeri Havaalanını Geri Aldı
banner1314
Ukraynalı güçlerin, Rus yanlılarının elinde bulundurduğu Kramatorsk yakınlarındaki bir askeri havaalanını geri almayı başardıkları ifade edildi.

Ordu sözcüleri tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk eyaletinde bulunan tesisin, “güvenilir koruma altına alındığı” belirtildi. Aynı kaynaklar tarafından, uçak ve helikopterlere “askeri ekipmanın korunması amacıyla havalanması emri verildiğini çünkü operasyonun ne kadar uzun süreceğinin tahmin edilemeyeceğini” ifade edilirken, “Şehir şuan sakin ve Ulusal Muhafızlar çalışıyor” denildi.

Daha evvel görgü tanıkları tarafından verilen ifadelerde, askeri havaalanına düzenlenen operasyon sırasında helikopterlerin tesis üzerinde uçtukları belirtilmişti. Farklı kaynaklardan alınan bilgilere göre bölgede silah sesleri duyulduğu ve birkaç kişinin yaralandığı bildirildi. Görgü tanıkları ayrıca bir uçağın da düşürüldüğünü de iddia etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300