Türk STK’lardan Orta Afrika için acil yardım çağrısı

Türkiye merkezli 25 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu İnsani Yardım Platformu, Müslümanların soykırım tehlikesiyle karşı karşıya olduğu Orta Afrika Cumhuriyeti için acil yardım çağrısı yaptı.İstanbul’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde...

Türk STK’lardan Orta Afrika için acil yardım çağrısı
banner1314
Türkiye merkezli 25 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu İnsani Yardım Platformu, Müslümanların soykırım tehlikesiyle karşı karşıya olduğu Orta Afrika Cumhuriyeti için acil yardım çağrısı yaptı.

İstanbul’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen İnsani Yardım Platformu Koordinatörü ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt, Orta Afrika’da Ruanda benzeri bir soykırım tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Ali Kurt, “Orta Afrika Cumhuriyeti’nde özellikle Müslüman toplum çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Yıllarca barış içinde yaşayan bir toplum dış mihrakların etkisiyle bir anda birbirine düşürüldü. Silahlı çetelerin acımasız ve sistematik saldırıları ve tehditleri sonucunda binlerce masum insan sırf Müslüman kimliğinden dolayı katledildi.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda katılan STK üyeleri Orta Afrika Cumhuriyeti’nde acilen ilaç, gıda ve giysi ile barınma imkanları ve bulundukları yerlerde tarımsal faaliyette bulunabilmek adına tohum desteğine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300