Hilas Otel

Çelik İnşaat

'Tecavüzleri babam gerçekleştirdi'

İngiltere'de iki tecavüz suçundan 23 yıl hapis yiyen adam, tecavüzleri babasının gerçekleştirdiğini iddia etti. Bunun üzerine babasının mezarının açılması kararlaştırıldı.

'Tecavüzleri babam gerçekleştirdi'

60 yaşındaki Eric McKenna geçtiğimiz sene  Mart ayında, 1980'li yıllarda Newcastle ve Gateshead'de iki kadına tecavüz ettiği suçlamasıyla nedeniyle hapis cezası aldı.

Tartıştığı komşusunun çiçek saksılarına idrarını yapması seebiyle McKenna'nın DNA örneği, polis kararı sonrası alınmış ve örnekler tecavüz vakalarıyla bağdaştırılmıştı.McKenna ise hep suçsuz olduğunu savundu.

Ailesi de tecavüzcünün Eric McKenna değil, 1993'te ölen babası Thomas McKenna olduğunu iddia etti.

McKenna ailesi Anglikan Kilisesi'nden, Newcastle'ın Elswick bölgesindeki St John's Mezarlığı'na gömülü olan baba Thomas McKenna'nın mezarının açılması gerekli izinleri aldı.

'NİHAİ SONUCA ULAŞSIN'

Kiliseden gelen açıklamada "Anglikan Kilisesi, sadece istisnai koşullarda mezarların açılmasına izin veriyor. Bu vakada, mezarın açılmasına izin verilmesi asla merhuma yapılan suçlamaya destek anlamına gelmiyor. İzin, DNA analizinin bu meseleyi nihai olarak sonuca ulaştırması amacıyla verildi." şeklinde ifadelere yer verildi.

Geçen yıl verilen mahkumiyet hükmünün ardından Northumbria Polisi'nden Dedektif Mick Wilson "McKenna işlediği suçlardan ceza almayacağını düşündü. Ancak komşusuyla yaşadığı tartışma ve bir anlık aptallığı 23 yıl hapis cezası almasıyla sonuçlandı" demişti.

Savcılık, iki tecavüz vakasında da olay yerinden alınan DNA örneklerinin Eric McKenna'ya ait olmama ihtimalinin "milyarda bir" olduğunu ifade etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER