Hilas Otel

Çelik İnşaat

Tavuk kılığına girip gösteri yaptılar

Hayvan haklarını koruma derneği PETA, Almanya'nın başkenti Berlin'deki Brandenburg kapısı önünde protesto gösterisi düzenledi. Tavuk kılığına giren hayvanseverler, tavuk çiftliklerindeki kötü koşullarını protesto etti. Dernek üyeleri,...

Tavuk kılığına girip gösteri yaptılar
banner1314
Hayvan haklarını koruma derneği PETA, Almanya'nın başkenti Berlin'deki Brandenburg kapısı önünde protesto gösterisi düzenledi. Tavuk kılığına giren hayvanseverler, tavuk çiftliklerindeki kötü koşullarını protesto etti. Dernek üyeleri, yumurtaların boyanarak hediye edildiği Paskalya tatili döneminde insanları bu konuda daha hassas olmaya çağırdı.

Brandenburg Kapısı önünde toplanan gönüllüler, tavukların tutuldukları kafeslerin darlığına işaret etmek için tavuk kostümü giyerek sembolik bir kafes alanı içerisinde sıkışarak gösteri yaptılar. PETA sözcüsü Patrique-Robert Noetzel, politikacılara seslendi ve bir tavuğun kafes içindeki alanın bir A4 kâğıdı kadar olduğuna dikkat çekti. Politikacıların bu durumu en kısa zamanda değiştirmelerini isteyen Noetzel, vatandaşları daha dikkatli olmaya ve bilinçli alışveriş yapmaya davet etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312