Hilas Otel

Çelik İnşaat

Skandal olay! Lise öğrencisi kıza...

Bir lisede yaşanan darp olayı Güney Afrika'da büyük ses getirdi. İnfiale sebep oldu. Sınıfta cep telefonu kullandığı için başlayan tartışma kısa süre sonra şiddete dönüştü.

Skandal olay! Lise öğrencisi kıza...

Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'da, Sans Souci kız lisesinde, öğrencisinin telefon kullandığını farkeden kadın öğretmen, ders esnasında telefon kullanmanın yasak olduğunu ifade edip öğrenciye uyarıda bulundu. Öğretmen, öğrencinin elindeki telefonu alıp masasının üzerine koydu.

Bu esnada öğretmen, öğrencisinin kendisine küfür ettiğini farkedince oturduğu sırayı itip sınıftan çıkmasını istedi.Öğrenci ise sınıftan çıkmayıp sırayı öğretmenine doğru geri ittirdi. Bunun üzerine öğretmen öğrencisine tokat attı.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Meydana gelen olay, sınıfta bulunan başka bir öğrenci tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Görüntüler sosyal medyada yayılınca Bakanlık olayla alakalı soruşturma açtı.

Kentte yer alan eğitim müdürlüğünün sözcüsü Jessica Shelver, öğretmen ve öğrenci hakkında soruşturma açıldığı, her iki tarafın da birbirlerinden davacı olduklarını, verilecek disiplin kararına kadar öğretmen ve öğrenicinin okulda uzaklaştırıldığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER