Hilas Otel

Çelik İnşaat

Serbest kalabilir, 26 kız çocuğunu...

26 kız çocuğunun cesetlerinin boşalmak suretiyle cesetleri 'insan bebek' halin getiren adam tutuklanmıştı. 52 yaşındaki tarihçinin serbest kalabileceği konuşuluyor.

Serbest kalabilir, 26 kız çocuğunu...

Rusya Nijnıy Novgorod'da tarihçi Anatoliy Moskvin, 2011 yılında evinde 26 kız çocuğunun mumyasının ele geçirilmesinden sonra tutuklanmış ve zorunlu psikiyatrik tedavi cezasına çarptırılmıştı.

Geçen yıl psikopatı tedavi ettiklerini iddia ederek artık tedavisine dışarıda, klinik dışında sürdürülebileceğini ifade eden doktorlar, geçtiğimiz günlerde de kararlarından cayıp, adamın tedavisinin ömür boyu sürmesini istedi. Fakat mumyacı, güvenli bir hastanede tutulma süresi aralık ayında sona erdiği için artık dışarıda serbest halde gezebilir.
Mahkeme konuyla alakalı bir karar vermek için harekete geçti, ölen çocukların aileleri ise duruma karşı oldukça tepkili.

Çocuklardan birinin annesi "O tedavi edilemez. İlaç almayı bırakıp bir aşamada korkunç eylemlerine daha önce söylediği gibi devam edecek" ifadeisnde bulundu.

MUMYALARA ÇAY...

Tarihçi olmasıyla beraber tanınmış bir mezarlık uzmanı da olan Moskvin, çocukluğundan beri ölülere ilgi duymaktaydı. Daha sonra ise mezarlıkları soyup 3 ilâ 12 yaşlar arasındaki kız çocuklarının cesetlerini çalmaya başlamıştı. Cesetleri kurutan Moskvin, daha sonra uzuvları kumaş parçalarıyla sarıyor ya da içlerini elyafla dolduruyor, zaman zaman da yüzlerine balmumundan maskeler yapıp üzerlerini oje ile süslüyordu. Bu işlemleri bitirdikten sonra da onları renk renk giydiriyor, başlarına da peruk takıyor, bazılarının göğüs kafesi içineyse müzik kutuları yerleştiriyordu. Sonunda da onlarla çay partileri düzenleyip, çocuk şarkıları söylüyor, kendisi de bilgisayarda çalışırken televizyondan çizgi film açıyordu.

HOBİSİ SANDILAR

Diğer yandan aynı apartmanda bulunan anne babası ve iş arkadaşları da onun bu davranışında hiçbir tuhaflık görmemişti.

Moskvin'in annesi, oğlunun tutuklanmasından sonra polise yaptığı açıklamada "Bebekleri görmüştük, ancak ölü cesetler olduğunu düşünmedik. Bunun onun için sadece bir hobi olduğunu sandık" dedi.

‘ONLARI DİRİLTMEK İSTİYORDUM'

Moskvin, yargı sürecinde dedektiflere verdiği açıklamada yalnız biri olduğunu, çocuklarla konuşmak istediğini ifade etmiş, daha sonra da onları diriltmeye çalıştığını aktarmıştı. Moskvin ayrıca bir mumya uzmanı olmak istediğini de belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER