banner1223

Savaş uçağı düştü!

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağının Pakistan'la sıkıntıların yaşandığı Cammu Keşmir bölgesinde düştüğü bilgisi paylaşıldı. Pakistan tarafı düşürülen uçak sayısını iki olarak duyurdu.

banner1227

Hindistan'ın, Keşmir Kontrol Hattı'nın Pakistan tarafında yer alan Ceyş-i Muhammed örgütüne ait kampa hava saldırısı düzenlemesinden sonra iki ülke arasında tansiyon aniden artmıştı.

Pakistan Hava Kuvvetlerine ait üç savaş uçağının Hindistan hava sahasına girdiğini ve Hint uçaklarının önleme yaptığı ifade edildi. Gelen bilgilere göre, Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş uçağının Cammu Keşmir bölgesinde düştüğü açıklandı. 

PAKİSTAN DOĞRULADI

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, savaş uçaklarının Hindistan kontrolündeki Keşmir bölgesinde uçuş yaptığını belirtti. Bakanlıktan gelen açıklamada Pakistan'ın niyetinin tansiyonu yükseltmek olmadığını ancak her türlü durumu hazırlıklı olunduğu ifade edildi.

'HİNT SAVAŞ UÇAKLARINI DÜŞÜRDÜK'

Diğer yandan Pakistan Ordusu, Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait iki savaş uçağını düşürdüklerini açıkladı. 

KARŞILIK VERECEĞİZ' AÇIKLAMASI

Pakistan hükümeti, Hindistan'ın 50 yıl sonra topraklarında düzenlediği ilk hava operasyonuna 'kendi seçtikleri bir yer ve zamanda' karşılık vereceklerini belirtmişti. Savaş uçağının düşme sebebi ise henüz paylaşılmadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148