banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Regl olduğu için sınıftan kovuldu, intihar etti

banner1357

Kenya'da regl döneminde olduğu öğrenilen 14 yaşındaki öğrenci, üniformasını lekelediği gerekçesiyle öğretmeni tarafından tüm sınıf önünde küçük düşürüldü. Öğrenci, olayın ardından intihar etti.

DÜNYA 14.09.2019, 10:12
Regl olduğu için sınıftan kovuldu, intihar etti
banner1353
banner1375

Kenya'nın başkenti Nairobi'nin batısında bulunan Kabiangek'te meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre 14 yaşındaki bir kız, ders esnasında regl oldu ve üniforması lekelendi. Öğrencinin öğretmeni, kızı öğrencilerin içinde 'Pis' diyerek sınıftan kovdu. Yerel medyaya açıklamada bulunan anne, kızının ilk kez regl olduğunu ve yanında ped gibi herhangi bir malzeme olmadığını söyledi. Okuldan geldikten sonra kızının olayı kendisine anlattığını ifade eden anne, su almak için gittiği sırada kızının intihar ettiğini belirtti. 

Yaşananlara tepki gösteren 200 kadar ebeveyn okul önünde yönetimi protesto etti. Aileler hem öğretmenin tutumunu, hem yetkililerin ataletin kınadı. Yolu kapatan ailelerden beş kişinin gözaltına alındığı açıklandı, polis kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullandı. Okulun geçici bir süre eğitime ara verdiği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)