Rasmussen: Rusya, Ukrayna sınırındaki askerlerini çekmeli

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Ukrayna’daki küçük ayrılıkçı grupların şiddet eylemleri sürerken Rusya’nın da Ukrayna sınırlarına askerî baskı uygulamasının kendilerini endişelendirdiğini söyledi.Rusya’ya krizi tırmandırmama...

Rasmussen: Rusya, Ukrayna sınırındaki askerlerini çekmeli
banner1314
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Ukrayna’daki küçük ayrılıkçı grupların şiddet eylemleri sürerken Rusya’nın da Ukrayna sınırlarına askerî baskı uygulamasının kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

Rusya’ya krizi tırmandırmama çağrısı yapan Rasmussen, Ukrayna sınırlarındaki askerlerini de çekmesini ve Rus yanlısı ayrılıkçıların şiddet eylemlerini desteklemediğini ortaya koymasını istedi. Ukrayna'daki son olaylarda Rusya'nın parmağı olduğunu öne süren Rasmussen, “Rusya, problemin parçası olmaktan çıkıp çözümün parçası olmalıdır.” dedi.

NATO Genel Sekreteri Rasmussen, AB savunma bakanlarıyla yapacağı toplantıda ise savunma planlarını gözden geçireceklerini ve tatbikatları artırmayı ele alacaklarını dile getirdi. Rasmussen, “Geleceğin getireceği şeylere karşı hazırız.” dedi.

Rasmussen, Ukrayna krizinin çözümü için askerî seçenekleri tartışmadıklarını fakat müttefiklerin savunmasını güçlendireceklerini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312