banner1313

banner1300

banner1334

Protestolar devam ediyor

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun kendisini "geçici devlet başkanı" ilan etmesiyle başlayan ve bugüne kadar devam eden Venezuela krizi derinleşmeye devam ediyor.

DÜNYA 12.03.2019, 15:18
Protestolar devam ediyor

Yağmaların başladığı, halkın su bulmak için su şebekelerini patlattığı ülkede durum gittikçe kötü bir hal alıyor. Ülke dünyanın en zengin petrol yataklarına sahip olmasına rağmen akaryakıt kuyrukları oluşmaya başladı.

Başta ABD ile Avrupa Birliği (AB) olmak üzere birçok ülkenin Maduro'ya cephe almasıyla cesaretlenen Guaido, kendisini destekleyen herkesi sokaklara çağırdı.

ÖLÜ SAYISININ 120'Yİ GEÇTİĞİ İFADE EDİLİYOR

Protestoların dinmediği ülkede beş gündür elektrikler kesik halde. Caracas yönetimi ise bu kesintilerin ABD'nin sabotajı olduğunu iddia ediyor. Elektrik kesintisi ile doğrudan alakalı olarak ölenlerin sayısı 21'e, kesinti nedeniyle dolaylı yollardan ölenlerin sayısının ise 100'ü geçtiği söylenmişti.

BİRÇOK YER YAĞMALANMAYA BAŞLADI

Protestoların yaşandığı Venezuela'da halk yağmaya başlamış durumda. Başta besin maddeleri olmak üzere birçok yer yağmalanmaya başlandı. Güvenlik güçleri ise çok sayıda yağmacıyı gözaltına aldı.

Yorumlar (0)