banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Okul müdürü isyan etti: Öğrenciler ilişki yaşıyormuş gibi öpüşüyorlar

banner1357

İlgiltere'de yayınlanan Aşk Adası prıogramında yarışmacıların rahat tavırları ve sürekli öpüşmeleri, çocuklara kötü örnek olduğu gerekçesiye tepkilere neden oldu. 

DÜNYA 11.07.2019, 10:21 Adrm
Okul müdürü isyan etti: Öğrenciler ilişki yaşıyormuş gibi öpüşüyorlar
banner1353
banner1375

Aled Rees Llandeilo şehrinde bulunan Ysgol Gymraeg Teilo Santilkokulunun müdürü Aled Rees, velilere mektup yollayarak, çocukların programda gördükleri davranışları kopyaladıklarını, sekiz yaşındaki kız ve erkek çocuklarının bile ilişki yaşıyormuş gibi öpüştüklerini söyleyerek program katılımcıların çocuklar için rol model olmadığını söyledi. 

ÖĞRENCİLER BU PROGRAMI İZLİYOR

Bunun üzerine okul yönetiminin yaptığı çalışma sonrası okulda bulunan öğrencilerin son zamanların en popüler programı olan Aşk Adasını izledikleri bilgisine ulaştı.

AŞK ADASI'NI İZLEDİKLERİ DİKKATİMİ ÇEKTİ

Aled, velilere gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi.

Sevgili veliler;

Öğrencilerimizden bazılarının aşk Adasını izledikleri dikkatimi çekti. bu çocuklardan bazılarının yaşı 8.

İlk okul öğrencileri, programdaki katılımcılarının görünüşlerinin kişiliklerinden çok daha önemli olduğubu programı izlemek için yeterince olgun değillerdir.

bu kişiler çocuklarımız için rol model değillerdir. Lütfen, program dili ve programdaki cinsellik doğasının çocuklarınızın görmesini, duymasını ve özenmesi gereken bir şey olup olmadığını lütfen gözden geçirin.

ÇOCUKLAR ETKİSİNDE KALIYOR

Programın etkisinde kalan çocuklar, programda gördükleri şeyleri okulda eşleşerek yapıyorlar. Çocuklarınızla zaman geçirmenin daha iyi yolları olduğuna ve çocuklarınız izlemesi gereken daha uygun programların olduğundan eminim.Bu mektubun içeriğini göz önünde bulunduracağınızı ve bu tür vakalar ile daha az karşılaşacğımızı umuyorum. işbirliğiniz için teşekkür ederim.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11