banner1313

banner1300

banner1334

Mursi’nin duruşması 2 ay aradan sonra devam ediyor

Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hapisten kaçması ile ilgili dava 2 ay aradan sonra bugün yeniden devam etti.Mursi ve Müslüman Kardeşler’in 22 lideri, Filistinli Hamas, Lübnanlı Hizbullah ve İran’la Mısır’a karşı...

DÜNYA 15.04.2014, 15:42
Mursi’nin duruşması 2 ay aradan sonra devam ediyor
Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hapisten kaçması ile ilgili dava 2 ay aradan sonra bugün yeniden devam etti.

Mursi ve Müslüman Kardeşler’in 22 lideri, Filistinli Hamas, Lübnanlı Hizbullah ve İran’la Mısır’a karşı işbirliği yapmak ve 25 Ocak 2011 devriminden sonra Vedi El Natron hapishanesine baskını organize etmek ve mahkumları kaçmasına yardım etmek suçlamasıyla hakim karşısına çıkarıldı. Yapılan baskınlarda Mursi de hapishaneden çıkarılmıştı.

Müslüman Kardeşler’in liderlerinden Muhamed El Bilteci ve Safvat Hicazi’nin 24 Şubat’ta yargıçların değiştirilmesi talebi üzerine davaya ara verilmişti. Yargıçların değiştirilmesi talebi reddedilirken, duruşmalar da bugün yeniden başladı.

Mursi ile mahkemeye çıkarılanlar arasında Müslüman Kardeşler lideri Muhammed Bedii ve onun yardımcısı Reşet Beyyümi, Safvat Hicazi ve Muhamed El Bilteci bulunuyor.
Yorumlar (0)