banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Medvedev: Ukrayna sivil savaşın eşiğinde, bir kez daha kan aktı

Ukrayna geçici Cumhurbaşkanı Oleksandr Turçinov’un Donetsk bölgesinde askeri operasyonu başlattığını açıklamasının ardından Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, ülkenin sivil savaşın eşiğine geldiğini ve bir kez daha kan akmaya başladığını...

DÜNYA 15.04.2014, 12:39
Medvedev: Ukrayna sivil savaşın eşiğinde, bir kez daha kan aktı
banner1343
Ukrayna geçici Cumhurbaşkanı Oleksandr Turçinov’un Donetsk bölgesinde askeri operasyonu başlattığını açıklamasının ardından Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, ülkenin sivil savaşın eşiğine geldiğini ve bir kez daha kan akmaya başladığını söyledi.

Facebook’dan gelişmeleri değerlendiren Medvedev, “Ukrayna’da bir kez daha kan aktı. Ülke sivil savaşın eşiğinde. Bu çok üzücü.” ifadelerini kullandı.

Güney ve doğu Ukrayna’da devlet binalarının ele geçirildiğini, meşru yöneticilerin ülkede düzen ve hukuku koruyamadığını ve bir trajedinin ortaya çıktığını kaydeden Rusya Başbakanı, Kiev’deki gayri meşru yöneticilerin ayaklanma ile elde ettikleri iktidarlarının aynı şekilde bir tepki ile karşı karşıya olduğunu kaydetti.

Kiev’de iktidara gelenlerin işlediği devlet suçları nedeni ile halkın protesto eylemlerine kalkıştığını savunan Medvedev, Kiev’deki yöneticilerin seçilmemiş ve sorumsuz radikaller olduğu eleştirisi getirdi.

İnsanların kendi geleceklerini belirlemelerini, meşru yollarla iradelerini ortaya koymalarını ve modern Ukrayna devletinin insanlar arasında ve onların dilleri konusunda eşitlik temelinde kurulmasına katılmaları gerektiğini savunan Medvedev, “Hedef haydutlar, ırkçı gruplar, tanklar ya da CIA Direktörünün gizli seyahatleri ile değil, Ukrayna halkı tarafından gerçekleştirilmek zorunda.” uyarısında bulundu.
Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59