Hilas Otel

Çelik İnşaat

Kaçmayı denerken polislerin kucağına...

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir mahkum havalandırma tünelinden ilerleyerek firar etmeye çalıştığı esnada zemin çökünce polislerin ortasına düştü.

Kaçmayı denerken polislerin kucağına...

ABD'nin Indiana eyaletinde Jackson bölgesinde meydana gelen olayda 28 yaşındaki Blaze Ayers isimli mahkûm tutuklu bulunduğu odanın değişimi esnasında memurların bir anlık boşluğundan faydalanarak sağlık odasına girip ardından da kapıyı kapatarak arkadan kilitledi.

Memurların ikazlarına karşın kapıyı kilitli tutan Ayers, tavandaki havalandırma tüneline girerek kaçmayı denedi. Bir süre sonra odaya giren memurlar mahkûmun havalandırma tünelinden kaçtığını farkedince cezaevindeki tüm görevlileri uyardı.

POLİSLERİN ORTASINA DÜŞTÜ

Kaçış ihtimaline göre ekipler dört bir yana dağıldı. Bir süre sonra cezaevinin veri kayıt merkezinde sesleri duyan polisler, tavandaki havalandırma tünelinden parçalar döküldüğünü farketti. Havalandırma boşluğu, mahkûmun ağırlığına daha fazla dayanamadı ve çöktü. Firar hayalleri ile kaçmayı deneyen mahkûm ise silahlarını çekmiş kendisini bekleyen polisler ortasına düştü.

Mahkûm hakkında önceki suçlarının yanında firar girişiminden de soruşturma açıldı. Yaşanan o anlar ise cezaevinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER