banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İsveç'te bir kilise yönetimi, cami inşa edecek

banner1357

İsveç Kilisesi, başkent Stockholm'de cami inşa etmek için düğmeye bastı. Bir kilisenin yanına inşa edilecek camiden Pakistan ve Filistinli Müslümanların oluşturduğu dernek sorumlu olacak.Stockholm’ün Nacka bölgesine yapılacak cami için...

DÜNYA 16.04.2014, 13:01
İsveç'te bir kilise yönetimi, cami inşa edecek
banner1353
banner1375
İsveç Kilisesi, başkent Stockholm'de cami inşa etmek için düğmeye bastı. Bir kilisenin yanına inşa edilecek camiden Pakistan ve Filistinli Müslümanların oluşturduğu dernek sorumlu olacak.

Stockholm’ün Nacka bölgesine yapılacak cami için oylamaya giden İsveç Kilisesi'ne bağlı Nacka Kilise Konseyi, cami yapılmasına onay verdi. İnşaatın finansmanını karşılamak için kiliseye ait değerli bir arsanın satışına da onay verildi.

Yabancı düşmanlığını İsveç toplumundan söküp atmak için bir proje hazırladıklarını söyleyen Nacka Kilisesi yetkilisi Peter Carl Dahlback, "Farklı dinlere karşı anlayışımızı ve güvenimizi geliştirmek, hoşgörümüzü göstermek için cami inşa etmeye karar verdik." şeklinde konuştu.

Projeye karşı çıkan kilise konseyi üyelerinden Anders Lundberg ise camiye karşı olmadığını fakat Müslümanların ibadethanelerini kendilerinin yapması gerektiğini belirtti. Lundberg, bir kilisenin cami inşaatı için para toplamasına karşı olduğunu kaydetti.
Yorumlar (0)