banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Helikopter kamyonun üzerine düştü!

Dünyanın en ünlü haber sunucularından olan 66 yaşındaki Ricardo Boechat, Brezilya'da düşen helikopter kazası sonucu yaşamını yitirdi.

DÜNYA 12.02.2019, 12:37
Helikopter kamyonun üzerine düştü!

TV Band kanalı, televizyonun gece haberleriyle beraber bir radyo programının sunuculuğunu da gerçekleştiren 66 yaşındaki Ricardo Boechat'ın, Campinas kentinden dönüşte bindiği helikopterin, Sao Paulo'da işlek bir otobanda kamyonun üzerine düştüğünü öğrenildi.

Polis, yolsuzlukla alakalı olarak haberleriyle Brezilya'nın en prestijli gazetecilik ödüllerinden 3'ünün sahibi olan Boechat'ın ve helikopterin pilotunun kazada hayatını kaybettiğini, kamyon sürücüsünün yaralandığını duyurdu.

IstoE dergisinde köşe yazarlığı yapan, televizyonda sıklıkla devlet başkanı adayları arasındaki münazaraları yöneten Boechat'ın ölümü ülkede büyük üzüntüyle karşılandı. Vatandaşlar ve meslektaşları, sosyal medyada duygularını getiren mesajlar gönderdi.

Boechat'ın sıkça eleştirdiği Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da sunucunun ölümüyle beraber Twitter hesabından taziye mesajı yayınladı.

Yorumlar (0)