Görev süresi dolan Alman milletvekillerinin yüzde 15'i iş bulamadı

Almanya'da milletvekili olmak kariyer için önemli bir başarı olarak görülürken her milletvekilinin kariyer yapamadığı ortaya çıktı. Kienbaum isimli personel danışmanlık hizmeti veren şirket, geçtiğimiz Eylül ayındaki seçimin ardından...

Görev süresi dolan Alman milletvekillerinin yüzde 15'i iş bulamadı
banner1314
Almanya'da milletvekili olmak kariyer için önemli bir başarı olarak görülürken her milletvekilinin kariyer yapamadığı ortaya çıktı. Kienbaum isimli personel danışmanlık hizmeti veren şirket, geçtiğimiz Eylül ayındaki seçimin ardından Federal Meclis'i terk eden 47 milletvekili arasında yaptı. Milletvekillerinin yüzde 15'inin 5 ay içinde hâlâ bir iş bulamadığı ortaya çıktı.

Geri kalanların durumu ise şöyle: Dörtte birlik bir kesim emekliye ayrılırken yüzde 9'luk bir kesim ise kendi isteği ile bir süre boş kaldığını ifade etti. Yüzde 40'lık bir kesim serbest meslek sahibi olarak görev yaptığını, yüzde 12 kendi şirketinde, yüzde 9 işe başkasına ait bir şirkette görev yaptığını belirtti. Federal Meclis'e veda ettikten sonra halen ana meslek olarak 'siyaset' yapanların oranı ise yüzde 6 çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300