banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Cinsel ilişki sırasında öldü, 'İş kazası' dendi

banner1357

Fransa'nın başkenti Paris'te, çalıştığı şirket tarafından başka bir kente yollanan çalışan, burada bir kadınla cinsel ilişkiye girdiği esnada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Olayın ardından aile tarafından açılan davada, şirketin tazminat ödemesine karar verildi. 

DÜNYA 10.09.2019, 16:49
Cinsel ilişki sırasında öldü, 'İş kazası' dendi
banner1353
banner1375

Paris'te bir inşaat şirketinde çalıştığı öğrenilen evli mühendis Xavier X, 2013 yılında çalıştığı şirket tarafından Meung-sur-Loire kentine iş seyahatine yollandı. Xavier X, kaldığı otel odasında bir kadınla cinsel ilişkiye girerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Olayın ardından aile, Xavier X'nin çalıştığı şirkete dava açtı. Bugün sonuçlanan davada, mahkeme olayın 'İş kazası' olduğuna karar verdi. Karar sonucunda şirketin aileye tazminat ödemesine hükmedildi. Şirket, mühendisin emekli olması gereken tarihe kadar alacağı maaşın yüzde 80'ini aileye ödeyecek. 

ŞİRKET YETKİLİLERİ "SORUMLU DEĞİLİZ" DEDİ

Çalıştığı şirket yetkilileri ise açılan tazminat davası süresince mühendisin karısını aldattığını ve şirketin kendisi için tuttuğu otelde değil, başka bir otelde öldüğünü ve bundan şirketin sorumlu tutulmaması gerektiğini söylediler. Mahkeme ise iş seyahatinde olan bir çalışanın mesai saati dışında dahi şirketin sorumluluğunda olduğunu söyleyerek tazminata karar verdi.
 

Yorumlar (0)