banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Charlie Habdo Saldırısı Washington’da Protesto Edildi

banner1357

Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Habdo dergisine düzenlenen saldırı, Washington’da yüzlerce kişinin katılımıyla protesto edildi.İlk olarak Washington’daki Fransa Büyükelçiliği önüne gelen göstericiler büyükelçilik önüne...

DÜNYA 08.01.2015, 10:55
Charlie Habdo Saldırısı Washington’da Protesto Edildi
banner1353
banner1375
Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Habdo dergisine düzenlenen saldırı, Washington’da yüzlerce kişinin katılımıyla protesto edildi.
İlk olarak Washington’daki Fransa Büyükelçiliği önüne gelen göstericiler büyükelçilik önüne çiçekler bırakarak saldırıda hayatını kaybedenleri andı. Daha sonra Newseum Basın Müzesi önünde toplanan protestocular İngilizce ve Fransızca “Ben Charlie’yim” “Korkmuyoruz” sloganları attı. Hayatını kaybedenler için mum yakan ve anma töreni düzenleyen göstericiler ellerindeki kalemleri havaya kaldırarak özgür basın vurgusu yaptı. Öte yandan gösterilere IMF Başkanı Cristine Legarde’nin de aralarında bulunduğu birçok ünlü isimde katıldı.
New York’ta düzenlenen gösterilerdeyse Charlie Habdo destekçileri Washington Heykeli’nin etrafında toplanarak mumlar yaktı. Polis bölgede yoğun güvenlik önlemleri alırken yüzlerce kişinin “Ben Charliye’yim” yazılı pankartlar taşıdığı görüldü.
Yorumlar (0)