banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Camiye saldıran zanlı hâkim karşısında 

banner1357

Norveç’in başkenti Oslo’da bulunan El Nur Camisi'ne saldıran Philip Manshaus'ın, “cinayet” ve “terör” suçlamasıyla hâkim karşısına çıktığı öğrenildi. 

DÜNYA 12.08.2019, 17:45
Camiye saldıran zanlı hâkim karşısında 
banner1353
banner1375

Norveç’in başkenti Oslo’da bulunan El Nur Camisi'ne saldıran Philip Manshaus, gözaltına alınmış, zanlının evinde 17 yaşındaki kız kardeşinin de cesedi bulunmuştu. Cami saldırısını, terör saldırısı kapsamında değerlendiren adli makamların, Manshaus’u aynı zamanda kız kardeşini öldürmekten yargıladığı belirtildi. Manshaus, polis tarafından yapılan sorguda terör suçunu ve cinayeti reddederken, savunma avukatı Unni Fries sanık için “Philip Manshaus açıklama yapıp ve yapmama hakkında sahiptir. Ne yapacağını söylemek için çok erken” ifadelerini kullandı.. 

ARKADAŞLARI ŞAŞKIN

Savcı saldırganın tutukluluk süresinin 4 gün daha uzatılmasını isterken şahitlerin ifadelerinde Manshaus’un tüfek ve tabancalarla camiye girerken girişteki cemaat tarafından durdurulduğunu ifade etti. Manshaus’un, Oslo'nun batısında varlıklı ailelerin oturduğu bir semt olan Baerum'da büyüdüğü biliniyor. Manhaus'un sadece 2018 yılında 3 milyon Norveç kronu (1 milyon 800 bin TL) kazandığını maliyeye bildirdi. Arkadaşları Philip Manshaus'un çok konuşkan ve herkese nazik davranan bir kişi olduğunu ifade etti. Bir arkadaşı yerel basına yaptığı açıklamada, “Böyle bir şey yapacağını düşünemezdim. Çok akıllı ve nazik bir kişiydi, sıra dışı bir insan değildi” dedi. 

Yorumlar (0)