Hilas Otel

Çelik İnşaat

'Büyük göğüslüyüm, siyaset yapıyorum'

Brezilya siyaseti Ana Paula Da Silva'nın dekoltesini konuşuyor. Tepkilerin odağında bulunan kadın siyasetçi "Büyük göğüslüyüm ve siyaset yapıyorum, artık buna alışın."

'Büyük göğüslüyüm, siyaset yapıyorum'

Ülkesinde Paulinha adıyla da bilinen ve iki dönem belediye başkanlığı görevinde bulunmasının ardından eyalet meclisine seçilen Ana Paula da Silva giyim tarzıyla ülke gündemine oturdu. Renkli ve dekolteli kıyafetler giymeyi seven Paulinha, ülkesinde tepki çekti.

GİYİM KUŞAMI KONUŞULUR

Ana Paula da Silva'nın eyalet meclisinde giydiği kırmızı renkli elbisenin dekoltesinden taşanlar, Brezilya siyasetinin yeni gündemi oldu. Canının istediği gibi giyinmeyi sürdüreceğini ifade eden kadın milletvekili, tecavüz tehdidine varan saldırgan yorumları da dava edeceğini bildirdi.

Bir kentte iki dönem belediye başkanlığı görevinde bulunduktan sonra ekimde Santa Catarina eyaleti meclisine seçilen Paulinha, Ocakta milletvekili yemini ettiğinden beri parlak renkli, göğüs dekolteli giysileriyle mecliste yer alıyor.

Dekolteden taşanların görüntüleri sosyal medyada yayılır yayılmaz sıkı takip konusu haline gelen Paulinha, hem övgülerin hem de yergilerin odağına oturdu. Eyalet meclisinin böyle giyinmek için 'doğru yer olmadığı' eleştirisinde bulunanlara, "mecliste mesai bitince gece kulübüne dağıtmaya gittiğinden öyle giyiniyor" esprisiyle cevap verenler oldu.

BÜYÜK GÖĞÜSLERİM VAR

Pazartesi günü eleştirilere cevap veren vekil, tüm saldırgan ve hakaret içerikli yorumların kopyalarının avukatları tarafından alındığını, en kötü niyetli yorumları yapanları dava edeceğini ifade etti.

Dava edecekleri arasında eyalet polis teşkilatından bir memurun da bulunduğunu ifade eden Paulinha, NSC TV'ye "En fazla kırmızının insanların gözünü alacağını ve bunun konuşulacağını sanmıştım. Ama hepsi dekolteye odaklandı. Gelgelelim nasıl giyindiğim sadece beni ilgilendiren bir meseledir" diyerek ekledi:

"Kadınların göğüsleri vardır ve benim de büyük göğüslerim var ve de hep böyleydim. Milletvekili seçilince başka bir kadın haline gelmedim. Mesaj verilmiştir. Kadınlar siyasetin içinde ve toplum da buna alışmak zorunda" diye rest çeken Paulinha, "Meclisin tartışması gereken çok daha önemli konular var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER