banner1219

Borcundan dolayı köpeği haczedildi!

Almanya'da yaşanan haczedilme vakası pes dedirtti. Vergi borçlarını ödeyemeyen ailenin köpeği haczedildi.

banner1227

Alman medyasında odlukça ses getiren haberlere göre Ahlen Belediyesi, alacağını tahsil etmek için adı açıklanmayan kişinin evine geçen Kasım'da iki haciz memuru yolladı. Öne sürülenlere göre, haciz memurları önce evin en değerli 'eşyası' olarak tekerlekli sandalyeye el koymayı kararlaştırdı.

Fakat sandalyenin sigorta şirketine ait olduğu öğrenildi. Bununla beraber ailenin Edda adlı köpeğine el konuldu. Edda, bir belediye çalışanının özel hesabından açık artırma sitesi eBay'de 750 Euro'ya satışa konuldu. 

SATILDI DAVA OLDU!

Köpeğin şimdiki sahibi polis memuresi Michaela Jordan, fiyatın düşük olmasından şüphelenerek belediyeye telefon etti. Normalde bu cins köpeklerin 1500-2000 Euro'ya satıldığı ifade ediliyor. 

Jordan, telefondaki belediye görevlisinin köpeğin sağlıklı ve aşılarının tam olduğunu söylemesi üzerine ikna oldu Fakat Michaela Jordan, köpeğin gözünden rahatsız olduğunu ve dört ameliyat geçirdiğini ifade ederek 1800 Euro'luk veteriner masrafını geri alabilmek için belediyeye dava açtı.

Belediye sözcüsü Frank Merschhaus, köpeğe el konulması kararının yasal olduğunu ifade etti. Merschhaus, ailenin tekerlekli sandalye iddiasını ise kabul etmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148