Hilas Otel

Çelik İnşaat

Arkadaşı tecavüze uğrayınca ilaç geliştirdi!

Endüstri mühendisliği öğrencisi genç kadın, arkadaşının içkisine ilaç konulması sonrası tecavüze uğramasının ardından, içkiye ilaç atılıp atılmadığını ölçen bileklik geliştirdi. Bileklik Almanya'da satışa sunuldu.

Arkadaşı tecavüze uğrayınca ilaç geliştirdi!
banner1314

BBC'den Coran Elliott'un haberinegöre, geçen yaz arkadaşlarıyla bir festivale giden 25 yaşındaki Kim Eisenmann isimli genç kadın, bir gün sonra arkadaşının şehrin parkında yaralı ve çıplak bir halde bulunduğunu öğrendi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, bu kişiye tecavüz edildiğini açıkladı. Almanya'da Karlsruhe Teknoloji Üniversitesi'nde endüstri mühendisliği eğitimi gören Eisenmann, bunun üzerine, Xantus Drinkcheck adlı bilekliği tasarlamaya karar verdi.

Eisenmann, BBC Radyosu'na yaptığı açıklamada, "Bu, partnerim Sven Hauser ve beni, bu tür ilaçların kötü olduğuna ve onlardan korunmak için birşeyler yapılması gerektiği düşüncesine itti" dedi ve ekledi:  "Bazı araştırmalar yapmaya başladık. Bazı ürünler olduğunu duyduk ama gerçekten yardımcı olabilecek bir şey yoktu. Bu ürünü geliştirmeye böyle başladık." dedi.

'PEK ÇOK KİŞİNİN İLAÇLARA MARUZ KALDIĞINI ANLADIM'

Bilekliği belirli bir ilaç üzerinde test etmeye başladığını belirten Eisenmann, söz konusu yasa dışı ilaçların yüksek dozda alındığında baş dönmesi ile uykuya yol açtığını ve alkolle karıştığında ölümcül olabildiğini vurguladı. 

Projesiyle ilgili insanlarla konuşmaya başladığında, pek çok kişinin kendi ülkelerinde de bu tür ilaçlara maruz kaldığını anladığını söyleyen Eisenmann, "Almanya'da içkiye ilaç atılması bence gerçekten büyük bir sorun. Neredeyse herkes başına bu durum gelen birini tanıyor. Başka insanlarla bunu konuşmaya başladığımızda herkesin benzer bir hikayesinin olması deliceydi" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308