Hilas Otel

Çelik İnşaat

Alkollü sürücü hakim çıktı

ABD'de alkollü araç sürerken direksiyon hakimiyetini yitirerek kaza yapan kadın, hakim çıktı. Polis alkollü hakimi gözaltına aldı.

Alkollü sürücü hakim çıktı

ABD’nin Massachusetts eyaletinde bulunan Hampden şehrinde meydana gelen kazada, Portage şehri medeni hukuk mahkemesi yargıcı Becky Doherty, alkollü olarak araç kullanırken, direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yaptı. Polis, kadın hakimi gözaltına aldı.

Yerel basın, karakola götürülen kadının, polislere 'yargıç' olduğunu ifade ettiğini: fakat polislerin sarhoş şekilde kaza yapan kadına işlem yaptığını belirtti. 

Polisin üniformasında yer alan kamera tarafından kaydedilen görüntülerde, kaza yapmış aracı gören polisin, sürücünün durumunu kontrol etmek maksadıyla araca yaklaştığı görülüyor. Kadına ne olduğuyla alakalı birkaç soru soran polis, aracın kapısındaki 'kusmuğu' fark edip, kadına alkol alıp almadığını soruyor ve kadından ‘evet’ yanıtını veriyor.

Ardından da karakola götürülmek üzere polis ekip aracına bindirilen kadın araçtayken, ‘şu anda çok öfkeliyim, çok alkollüyüm2 şeklinde bağırıyor. Araçta ağladığı görülen kadın daha sonra polis merkezine götürülüyor. Kadının ayakta durabildiğinden emin olan polis, kadını nezarete alıyor.

Ayrıyetten kayıtlarda, kadının, kendisine verilen evrakta ‘sürücü’ kısmına imza atması gerekirken polisin uyarısına karşın ‘tanık’ kısmına imza atmaya çalıştığı yansıyor.

Polisten gelen açıklamada, alkol metre testini kabul etmeyen Portage şehri medeni hukuk mahkemesi yargıcı Becky Doherty’nin alkollü araç kullanmaktan hakkında işlem yapıldığı; ehliyetine de el konulduğu ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER