banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

ABD Büyükelçiliği: Ricciardone hiçbir zaman 'imparatorlunu çöküşü' demedi

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen “bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaların ısrarla yayınlanmasını esefle takip ettiklerini belirtti. Büyükelçilik, bu sözlerin kesinlikle...

DÜNYA 16.04.2014, 12:52
ABD Büyükelçiliği: Ricciardone hiçbir zaman 'imparatorlunu çöküşü' demedi
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen “bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaların ısrarla yayınlanmasını esefle takip ettiklerini belirtti. Büyükelçilik, bu sözlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, ‘‘Hiç kullanmadığı ifadelerin sürekli basında yer alması iyi niyetle bağdaşmamaktadır.’’ dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’ye aften ‘‘Bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaların Türk kamuoyunda ısrarla yayınladığına dikkat çeken ABD Büyükelçiliği, konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada Amerikan tarafı, ‘‘Aralık ayından bu yana bazı basın yayın organlarının Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen 'bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz' şeklindeki iddiaları ısrarla yayınlamalarını esefle takip etmekteyiz. Daha önce de defalarca belirttiğimiz üzere Büyükelçi Ricciardone’ye atfedilen bu sözler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükelçi Ricciardone, hiçbir zaman bu ifadeleri kullanmamıştır. Dolayısıyla hiç kullanmadığı ifadelerin sürekli basında yer alması iyi niyetle bağdaşmamaktadır.’’ sözlerine yer verdi.

‘ASILSIZ HABERLER, İŞBİRLİĞİMİZİ ZEDELEMEMELİ’

Türk-Amerikan ilişkilerinin dostluğa dayanan köklü geçmişin herkesçe malum olduğunun ifade edildiği açıklama ‘‘Bu asılsız haberlerin çok boyutlu ve yakın işbirliğimizi zedelememesi en içten temennimizdir.’’ sözleri ile bitirildi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!