57 Milyon İnsan Ölümden Kaçıyor

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında 57 milyon insanın ülkesinde yaşanan savaşlar, açlık ve hastalık yüzünden ülkesini ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.Dünyada yaşanan savaşlar,...

57 Milyon İnsan Ölümden Kaçıyor
banner1314
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında 57 milyon insanın ülkesinde yaşanan savaşlar, açlık ve hastalık yüzünden ülkesini ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.
Dünyada yaşanan savaşlar, doğal afetler, hastalık ve açlık gibi etkenlerden dolayı 57 milyon insanın yerinden ve ülkesinden kaçmak zorunda kaldığı açıklandı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR 2014 yılında ülkesini terk edenlerin büyük bölümünün savaşlar dolayısıyla kaçmak zorunda kaldığını açıkladı. Son 30 yıldır Afganistan birinci sıralarda yer alırken son yıllarda ülkesini terk edenlerin ilk sırasında Suriyelilerin olduğu belirtildi.
İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra insanlık tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir göç hareketinin yaşandığını açıklayan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR, ülkesinden çeşitli nedenlerle ayrılmaz zorunda kalanların tercih ettikleri ülkelerin başında Almanya birinci sırada yer alırken ikinci sırada ABD’nin ve üçüncü sırada ise Fransa’nın geldiği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308