Hilas Otel

Çelik İnşaat

13 polis yaralandı...

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da devam eden hükümet karşıtı protestolarda şiddet artıyor. Dün meydana gelen olaylarda 13 polisin yaralandığı açıklandı. 

13 polis yaralandı...

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da binlerce kişi kentin farklı noktalarında bir araya gelerek hükümet karşıtı protestolarda bulunuyor. Protestolara polis müdahale ederken, polisle göstericiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. 

Tiran'da başbakanlık binası önünde toplanan yüzleri maskeli protestocular, polise sis bombası, molotof ve boya ile saldırırken, başbakanlık binasında da atılan motoloflar nedeniyle yangın çıktı. Protestocuları dağıtmak için polis şiddetli bir müdahelede bulunurken, yaşanan arbedede 13 polis yaralandı. 

Arnavutluk Devlet Başkanlığından gösteriye ilişkin yapılan açıklamada, ülkenin Devlet Başkanı İlir Meta’nın gösterileri büyük bir endişeyle izlediği, halkı huzuru korumaya ve kurumlara zarar verebilecek şiddet eylemlerinden kaçınmaya çağırdığı belirtildi. Arnavutlukta yaklaşık 3 aydır hükumet karşıtı gösteriler düzenleniyor. Hükumeti yolsuzlukla suçlayan muhalefet liderleri, Başbakan Edi Rama'nın istifasını istiyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300