Hilas Otel

Çelik İnşaat

10 futbolcu yanarak öldü!

Brazilya futbol takımlarından biri olan Flamengo'nun tesislerinde çıkan yangında 14 ile 17 yaşları arasında 10 çocuk hayatını kaybetti.

10 futbolcu yanarak öldü!

Brezilya’nın önde gelen kulüplerinden olan  Flamengo büyük bir trajedi yaşadı. Kulübün genç takımlarının yer aldığı tesislerde yangın çıktı, 10 kişi yangında yaşamını yitirdi.

14-17 yaş arasındaki genç futbolcular

Brezilya’nın köklü kulüplerinden Flamengo büyük bir faciaylakarşı karşıya kaldı. Brezilya ve İngiliz basınında yer bulan haberde, Flamengo genç takımı
oyuncularının konakladığı tesislerde yangın çıktığı ve 10 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.
Yangındahayatını kaybedenlerin 14-17 yaş arasındaki genç futbolcular olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Rio de Janeiro’da genç takım oyuncularının yer aldığı tesislerde yerel saatle 05.00’da bir yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine karşın 10 kişi kurtarılamayarak yangında can verdi. Birçok kişi de ciddi yaralanmalarla hastaneye sevk edildi. İlk etapta kimlikler tespit berlirlenemese de trajik olaydan etkilenenlerin genç futbolcular olduğu netleşti.
'Yangın çocukların uyuduğu sırada çıktı' 


Yerel basın, İtfaiye Sorumlusu Douglas Henaut'un "Flamengo takımının genç takımında oynayan çocukların uyuduğu sırada çıktı yangın. Çıkış nedenini henüz bilmiyoruz ancakaraştırmalarımız sürüyor" ifadeleride bulundu. Brezilya basını, yangının saat 7:20 itibarıyla kontrol altına alındığı ve yangında yaşamını yitirenlerin kim olduğuna dair resmi bir bilginin henüz paylaşılmadığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER