İki buçuk yıldır peşimizi bırakmayan koronavirüs salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden açıklama geldi DSÖ'den yapılan açıklamada “Uluslararası Önem Arz Eden Halk Sağlığı Acil Durumu” ilan etmesinden bu yana hala küresel bir acil sağlık durumu olmaya devam ettiği ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulundu. DSÖ’nün bağımsız uzmanlardan oluşan Acil Durum Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Covid-19’un 30 Ocak 2020’de DSÖ tarafından “Uluslararası Önem Arz Eden Halk Sağlığı Acil Durumu” ilan etmesinden bu yana hala küresel bir acil sağlık durumu olmaya devam ettiği ifade edildi.

ACİL SAĞLIK DURUMU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Artan vakalar, devam eden viral evrim ve bazı ülkelerde sağlık hizmetleri üzerinde devam eden baskı nedeniyle Covid-19 salgınının hala acil bir durum olduğu anlamına geldiğini aktaran Komite, son iki haftada DSÖ'ye bildirilen vakaların yüzde 30 arttığını ancak büyük ölçüde aşılardan kaynaklanan artan nüfus bağışıklığının hastaneye yatışları ve can kayıplarını azalttığını belirtti.

"COVİD-19 HİÇBİR YERDE BİTMEDİ"

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentinde sanal bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Covid-19 hiçbir yerde bitmedi" ifadelerini kullanarak, "Virüs bize doğru gelirken, biz de geri itmeliyiz" dedi.

DÜNYA GENELİNDE 561 MİLYON VAKA 

Dünya genelinde 561 milyon 978 bin 768 Covid-19 vakası tespit edilirken, 6 milyon 375 bin 51 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Hatırlatma dozunu ne zaman yaptırılır, kimler yaptırabilir?  Hatırlatma dozunu ne zaman yaptırılır, kimler yaptırabilir?