doğa calven cemre
5s izosam Mega Halı

Düğünler Ne Zaman Yapılacak? Kişi Sınırı Olacak mı?

Düğünler Ne Zaman Yapılacak Kişi Sınırı Olacak mı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düğünler Ne Zaman Yapılacak? Kişi Sınırı Olacak mı? Dünyada ve ülkemizde yaklaşık 1 buçuk yıldır mücadele ettiğimiz koronavirüs salgınında, hem ekonomik sıkıntılar hem de düğünlerle ilgili kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçiriyor. Peki 17 Mayıs Pazartesi gününden sonra düğünler için ne zaman izin çıkacak?

Tam kapanmanın Pazartesi günü itibariyle kademeli gevşemeye geçeceği, Haziran’a kadar ihtiyatlı normalleşme olacağı, daha sonraki süreçte ise görece daha rahat bir döneme geçileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilmişti. Bu süreçte, başlangıçta kritik sektörler ile küçük esnafın açılacağı, Haziran’dan sonra ise diğer alanlar ve sokak kısıtlamalarıyla ilgili daha fazla kolaylıklar tanınacağı kaydedildi.

HAZİRAN’DA İZİN ÇIKMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Kulislerdeki iddialara göre düğünler için ise henüz erken. Düğünlere izinlerin Haziran başında çıkması, ya da izin çıksa dahi bunun belirli kişi limitleriyle, müzik ve eğlencesiz yapılması bekleniyor. Nikah törenleri ise sınırlı sayıda kişi ile 17 Mayıs sonrasında başlayabilir. Konuyla ilgili son ve en net karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından netleşecek. Toplantıda , Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs bilim kurulunun tavsiyelerini aktaracağı, salgında gelinen son duruma ilişkin sunum yapacağı öğrenildi.

Düğünlerle ilgili son dakika gelişmelerini siz değerli ziyaretçilerimizle anlık olarak paylaşmayı sürdüreceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için Türkiye’nin lider kamu haber sayfalarından Kamu Bülteni’nin android ve ios uygulamalarını tamamiyle ücretsiz indirebilir, bu uygulamalar sayesinde Türkiye ve dünyadaki son gelişmeleri anlık takip edebilirsiniz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir