doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s arslan bilgi

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak? İşte Nikah Ve Düğünlerde Son Durum

Düğünlerle İlgili Karar Verildi!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak? İşte Nikah Ve Düğünlerde Son Durum Binlerce kişi Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak? İşte Nikah Ve Düğünlerde Son Durum sorularına yanıt aramaya devam ediyor. Peki, düğünler ne zaman serbest olacak? Düğün salonları ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 31 Mayıs’ta toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını ile ilgili alınacak yeni önlemlere ilişkin açıklama yapması bekleniyor. Bu açıklamada düğünlere ilişkin de bir beklenti bulunuyor. İşte, düğünlerde serbestlikte son durum…

Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulamasına, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edilmesi kararı alındı.

Dolayısı ile düğün salonlarının 1 Haziran sonrası açılması bekleniyor. İlerleyen günlerde konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılması ön görülüyor.

1 HAZİRAN SONRASI NELER OLACAK?

-Vakalardaki azalma devam ederse 1 Haziran’dan sonra restoran ve kafeler kişi sınırlamasıyla yeni normali karşılayacak. Haziran ayı için ilk doz aşılamada büyük bir aşama kaydedilmesi beklenirken, bu durum otomatik olarak 1 Haziran sonrası yasakları da etkileyecek.

-Düğün yapmak için Kabine toplantısından çıkacak kararı bekleyen çiftlere de 1 Haziran sonrası müjde verilebilir. Bu müjde gelirse düğün salonları belli misafir sayısına göre hizmet verebilecek. İlk etapta açık alanlarda düğünlerin yapılması beklenirken, aşılamanın artmasıyla birlikte bu durumun kapalı düğün salonlarına kadar ilerlemesi bekleniyor.

-Vaka sayılarında düşüş bu hızla devam ederse, halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları kapılarını yine müşterilerine açabilecek.

-Normalleşme adımları hızlanırken, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu da çalışmalarına hız verdi. Bilim Kurulu’nun üzerinde çalıştığı konularla ilgili edinilen bilgiye göre, normalleşme sürecinin başlayacağı haziran ayından itibaren sahillerde, parklarda, bahçelerde, kişiler arası iki metre mesafe varsa, insanlar artık maskesiz oturabilecek ya da dolaşabilecek.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir