Furtun’dan O Karara İtiraz

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Furtun’dan O Karara İtiraz Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, eşi Dr. Kamil Furtun cinayeti ile ilgili haklarında ‘ihmal veya gecikme’ suçlamasıyla dava açılan 11 kişinin yargılandıkları davada beraat etmesine tepki göstererek, karar itiraz edeceklerini söyledi.

 

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, eşi Dr. Kamil Furtun cinayeti ile ilgili haklarında ‘ihmal veya gecikme’ suçlamasıyla dava açılan 11 kişinin yargılandıkları davada beraat etmesine tepki göstererek, “Bilirkişi raporu tüm sanıkların ağır ihmali olduğunu belirtmesine rağmen, tanık ifadeleri adeta yok sayılarak 3 yıl süren yargılamanın ardından delil yetersizliğinden tüm sanıklar beraat etti” dedi.

AW341411 03 Ana Manşet

BURUK MUTLULUK
Samsun’da, 6 yıl önce görevi başında öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun cinayeti ile ilgili haklarında ‘ihmal veya gecikme’ suçlamasıyla dava açılan hastane yöneticilerinin de aralarında olduğu 11 kişi yargılandıkları davada beraat ederken, Furtun’un katiline verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onandı. 11 kişinin beraat kararına tepki gösteren Başkan Furtun, katilin müebbet hapis cezasının onanmasıyla ilgili ise “Bu ceza, sevgili eşime tekrar kavuşmamı sağlamasa da katilin en ağır ceza ile cezalandırılmasından memnunum” dedi.

AW341411 04 Ana Manşet

TEPKİ GÖSTERDİ
Beraat kararına tepki gösteren Furtun’un eşi Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, “Bilirkişi raporu tüm sanıkların ağır ihmali olduğunu belirtmesine rağmen, tanık ifadeleri adeta yok sayılarak 3 yıl süren yargılamanın ardından delil yetersizliğinden tüm sanıklar beraat etti. Bilirkişi raporları yönetimin ağır ihmalini çok açık biçimde dayanak ve delillerle ortaya koyuyordu. Katil için, ‘bir şeyler yapmalıyız’ diyen güvenlik görevlilerinin ifadeleri vardı. Dönemin başhekimi ve hastane müdürünün katilin uyuşturucu madde kullandığına yönelik bilgilerinin olduğu vardı. Hatta katil hastane imamına ‘ben bu hastaneden büyük birini götüreceğim’ demiştir. Katil bir doktorun canına kast etmiş, hastane idaresi de ağır ihmaliyle cinayete seyirci kalmıştır. Biz ailesi ve tüm sevenleriyle bu davanın peşini bırakmayacağız. Adaletin tahsis edilmesi için üst mahkemeye itirazımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

AW341411 02 Ana Manşet

Fotoğraf: Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Neslihan Funda Furtun

AW341411 01 Ana Manşet

Fotoğraf: Uzm. Dr. Kamil Furtun


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir