Domuz

Domuzun en sevdiği yiyeceklerin başında mısır gelir!

Maazallah uçsuz bucaksız mısır tarlasına domuz sürüleri girerse tarlayı mahvederler. Mısır diye hiçbir şey bırakmazlar.

Bunu ne için söylüyorum domuzdan daha tehlikeli yaratıklarda vardır.

Bir gün mısır tarlasına domuzla bir Amerikalı girmiş, köylü başlamış bağırmaya “Domuzu bırakın evvela Amerikalıyı çıkarın. Domuz doyana kadar yer Amerikalı ise tarlayı kurutana kadar devam eder” demiş.

Bu emperyalist güçler, kendi ülkelerinin binlerce onbinlerce kilometre uzaktan gelerek hiçbir hakları olmadan, hiçbir emek sarf etmeden daha doğrusu; ekmeden diğer ülkelerin mısırlarını yemeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de hiç kimseye sorma ihtiyacı da duymuyorlar.  Sanki babalarının malı gibi tarlaya dalıyorlar.

Bizim gençliğimizde İstanbul’da talebeliğimiz sırasında, boğaza altıncı filo geldiğinde üniversite gençliği ayağa kalkar “Yankee go home” diye slogan atardı. Demek ki o zamanın gençliği bu gelen insanların, bizim tarladaki ve yahut komşu ülkelerin tarlasındaki mısırları sadece mısır olsa yine iyi, ne kadar ürün varsa hepsini yiyeceklerini görmüşler.  Ama maalesef o günün büyükleri gençlerin gördüklerini görememişler.

Bunlar aç gözlü, doymak nedir bilmiyorlar. Dünyanın bütün nimetlerine göz dikmişler. Sanki bu nimetler onlar için yaratılmış. Yemek için ellerinde ne kadar alet edavat varsa binlercesini alıp geliyorlar. Komşunun topraklarında bulunduruyorlar, sonra da biz bu aletleri, kamyonları, makineleri o mısırları toplayıp sizlere dağıtmak, sizlere yardım etmek için getirdik diyorlar. Bunların ne mal olduğunu elli sene önce üniversite gençliği gördü, ama ülkenin büyükleri maalesef göremedi. Bunu şimdi yeni yeni görebiliyoruz.

Maymun gözünü açtı. Bunu Vietnam’da yaptın, bunu Libya’da yaptın, bunu Irak’ta yaptın şimdi de Suriye’de yapmak için uğraşıyorsun.  Bizim tarlaya da gözünü diktin bizi bölüp parçalamak için uğraşıyorsun.

Yeter artık!

“Yankee go home…”

YORUM EKLE

banner650

banner826