Dolandırıcıların Yeni Tuzağı! E-Devlet Üzerinden Mutlaka Kontrol Edin Zaman zaman dolandırıcılar konusunda vatandaşlar uyarılıyor. Şimdi ise dolandırıcılar e- devlete dadandı. İşte "dolandırıcıların yeni tuzağı", Telefonunuza gelen bu mesajlara dikkat!

Hukuk bürosu adı altında vatandaşları dolandırıp sıkıntıya sokan mesajlar Dolandırıcıların yeni yöntemi oldu. Telefonlara gönderilen icra mesajları, 'İcra borcunuz hukuk ofisimize devredildi, ödeme yapmanız gerekiyor' veya 'Almış olduğunuz ürünün kargo ücretini icraya veriyoruz’ gibi gelen mesajlara dikkat edilmemesi gerektiği ve bu gelen mesajları e devlet üzerinden borcunuz olup olmadığı kontrol edilmesi gerektiği konusunda vatandaşları Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Tüketici Adaleti Komisyonu Başkanı uyardı

VATANDAŞLAR E-DEVLET'TEN KONTROL ETMELİ

Eğer herhangi bir icra takibiniz varsa bu vatandaşa tebliğ yoluyla gönderilir. Bu yüzden eğer icra borcu ile ilgili mesaj alırsanız ,gelen mesajları kendi e- devletiniz üzerinden kontrol edin ve dolandırıcıların tuzağına düşmeyin.

Samsun'da Akılalmaz Olay! 6 Yaşındaki Çocuk Ölümden Döndü Samsun'da Akılalmaz Olay! 6 Yaşındaki Çocuk Ölümden Döndü

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.