Doğalgaza Zam: Konutta Yüzde 35, Elektrik Üretiminde Yüzde 50 Artış! Doğalgaz fiyatlarına zam geldi. Doğalgaza yapılan son zamma göre, evlerde kullanılan doğalgaz yüzde 35, elektrik üretimi için doğalgazda 44,30, elektrik üretimi haricinde ticarethanelerde kullanılan doğalgazda ise yüzde 50 artış yaşandı.

DOĞALGAZA ZAM

BOTAŞ Doğalgaz fiyatlarına zam yaptı. Evlerde kullanılan doğalgazın birim fiyatı yüzde 35 artış gösterdi. Hanelerde kullanılan doğalgazın birim fiyatındaki artış, elektrik üretimi için doğalgaza ise 44,30 olarak yansıdı. Elektrik üretimi haricinde ticarethanelerde ise yüzde 50 olarak belirlendi.

DOĞALGAZDA KONUTA YÜZDE 35 ZAM

1 Nisan 2022 (Bugün) itibariyle faturalara yansıyacak olan doğalgaz zamları; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatında %44,30, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğalgazın satış fiyatında %50, konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatında %35 oranında artış yapılmıştır.

Doğal gaz ithal bir enerji kaynağıdır ve yüzde 99’dan fazlası yapılan uluslararası anlaşmalar çerçevesinde yurt dışı arz kaynaklarından temin edilmektedir.  

DOĞALGAZ.jpg

Enerji Fiyatlarında Yeni Düzenleme Resmi Gazete'de Yayımlandı Enerji Fiyatlarında Yeni Düzenleme Resmi Gazete'de Yayımlandı

Tüm Dünya ve Avrupa enerji piyasalarındaki artış ve dalgalanma neticesinde artan maliyetlere rağmen, bu süreç içerisinde devlet tüketicilere yüzde 76 oranında destek sağlandığını açıkladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.