doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Diyet Yapmadan Zayıflamak İsteyenler Bu Haber Sizin İçin!

diyet-yapmadan-zaiflamak-isteyenler-bu-haber-sizin-için
Daha Fazla Göster

Diyet Yapmadan Zayıflamak İsteyenler Bu Haber Sizin İçin! Geleneksel bir diyet ve egzersiz planına bağlı kalmak zor olabilir. Kilo vermek istiyorsunuz ancak bir diyet planıyla kendinizi kısıtlamak istemiyorsanız, işinize yarayabilecek bazı yaşam tarzı değişiklikleriyle kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, kolaylıkla daha az kalori almanıza yardımcı olabilecek kanıtlanmış birkaç ipucu var.Bunlar, kilonuzu azaltmanın yanı sıra gelecekte kilo alımını önlemenin etkili yollarıdır.

Diyet Veya Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin 11 yolu

İYİCE ÇİĞNEYİN, YAVAŞ YİYİN

Beyninizin yeterince yemek yediğinizi işlemesi için zamana ihtiyacı var.Yiyeceklerinizi iyice çiğnemek daha yavaş yemenizi sağlar , bu da yiyecek alımının azalması, doygunluğun artması ve daha küçük porsiyon boyutları ile ilişkilidir

Yemeklerinizi ne kadar çabuk bitirdiğiniz de kilonuzu etkileyebilir.23 gözlemsel çalışmanın incelemesi, daha hızlı yiyenlerin daha yavaş yiyenlere göre kilo alma olasılığının daha yüksek olduğunu bildirdi.Hızlı yiyenlerin de obez olma olasılığı çok daha yüksektir.Daha yavaş yeme alışkanlığı kazanmak için her lokmayı kaç kez çiğnediğinizi saymak yardımcı olabilir.

SAĞLIKSIZ GIDALAR İÇİN KÜÇÜK TABAKLAR

Tipik yemek tabağı bugün birkaç on yıl öncesine göre daha büyüktür.
Daha küçük bir tabak kullanmak, porsiyonları daha büyük göstererek daha az yemenize yardımcı olabileceğinden, bu eğilim kilo alımına katkıda bulunabilir.Öte yandan, daha büyük bir tabak, bir porsiyonu daha küçük göstererek daha fazla yiyecek eklemenize neden olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir