banner1518

banner1567

banner1575

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetim

DİYARBAKIR’DA İL HIFZISSIHHA KURULUNUN YENİ TİP KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ALDIĞI KARARLAR GEREĞİ AK PARTİLİ BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, EMNİYET GÜÇLERİYLE KOORDİNELİ OLARAK MEZARLIK BÖLGESİNDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

DİYARBAKIR 12.11.2020, 15:51
2
Mezarlıklarda cuma günü öncesi denetim

Diyarbakır’da İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı kararlar gereği AK Partili Bağlar İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, emniyet güçleriyle koordineli olarak mezarlık bölgesinde denetim gerçekleştirdi.

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulunun mezarlıklarla ilgili aldığı yasak kararlarıyla ilgili denetimler devam ediyor. Perşembe günü oluşabilecek yoğunluğa karşı tedbir alan Bağlar Belediyesi, emniyet güçleriyle beraber ortak çalışma yaparak vatandaşları hem bilgilendirdi,hem de olası risklere ve yasal işlemlere karşı uyardı. Zabıta ve polisin çalışmasında Yeniköy Mezarlığı bölgesinde bulunan vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılarak mezarlıkların giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alındı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen denetimlerde ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar ve sigara yasağı ile ilgili tedbirler de uygulandı.
Yorumlar (0)