banner1571

banner1577

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Zelenskiy’den hastanede görüntülü paylaşım: İyiyim, çalışmaya devam ediyorum - DÜZELTEREK YENİDEN

Dış Haberler 12.11.2020, 21:45
7
Zelenskiy’den hastanede görüntülü paylaşım: İyiyim, çalışmaya devam ediyorum - DÜZELTEREK YENİDEN
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, koronavirüs (Covid-19) tedavisi gördüğü hastaneden paylaştığı görüntüde sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.
Geçtiğimiz günlerde koronavirüs testi pozitif çıkan Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenskiy'nin Devlet Başkanlığı Basın Servisi’nden Demirören Haber Ajansı’na () iletilen videoda, sağlık durumunun iyi olduğunu ve çalışmalarını çevirimiçi olarak sürdürdüğünü belirtti. “Bildiğiniz gibi koronavirüs beni de pas geçmedi ama kendimi oldukça iyi hissediyorum” diyen Ukraynalı lider, “Teşekkürler. Bunun sizin desteğiniz, geçmiş olsun dilekleriniz ve sıcak sözleriniz sayesinde olduğunu düşünüyorum. Hepinize teker teker teşekkür ediyorum” dedi. Üç gündür izolasyon halinde olduğunu belirten Zelenskiy, “Ancak çalışmalarımdan izole olmadım. Sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Tüm devlet organları normal rejimde çalışmaya devam ediyor. Bu günler boyunca çevirimiçi konferanslarım, önemli müzakerelerim, telefon görüşmelerim ve çalışmalarım sürüyor. Şu an sizinle yaptığım sıcak görüşmeler de dahil” ifadelerini kullandı.
9 Kasım’da koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastalığı hafif semptomlarla geçirdiği belirtilen Ukrayna Devlet Başkanı, 3 gündür önlem amacıyla hastanede tedavi görüyor.

Yorumlar (0)